Live Channels

All times GMT 1+

23/08/2015

15:00 Hockey Espoo – HC Litvinov Channel 34
15:00 Hockey Linkopings – SC Bern Channel 35
16:00 Soccer Brondby – Sonderjyske Channel 39
16:00 Soccer FC Sion – Young Boys Channel 40
16:00 Superettan Angelholms – Ljungskile Channel 41
16:15 Hockey Liberec – Skelleftea AIK Channel 42
16:15 Rugby Stade Francais Paris – Section Paloise Channel 43

16:30 Soccer FC Salzburg – Austria Vienna Channel 44
16:45 Eredivisie Feyenoord – Vitesse Channel 45
17:00 Basketball Central African Republic – Uganda Channel 46
17:00 EPL Everton – Manchester City Channel 1
17:00 EPL Watford – Southampton Channel 47
17:00 Hockey France – Belgium – Channel 48
17:00 Hockey Vitkovice – Adler Mannheim Channel 49
17:00 Ligue 1 Lorient – St Etienne Channel 50
17:00 Prva liga ND Gorica – NK Krsko Channel 51
17:00 Prva liga NK Krka – FC Koper Channel 52
17:00 Soccer CS U. Craiova – Steaua Bucuresti Channel 53
17:00 Soccer FC Brno – FK Baumit Jablonec Channel 54
17:00 Soccer Slovan Liberec – FK Teplice Channel 55
17:00 Superettan AFC United – Mjallby Channel 64
17:00 Superettan Syrianska – Brommapojkarna Channel 65

17:30 Allsvenskan Halmstad – Orebro Channel 66
17:30 Allsvenskan Kalmar – Elfsborg Channel 67
17:30 Basketball Poland – Latvia Channel 68
17:30 Bundesliga Borussia Monchengladbach – Mainz Channel 69
17:30 Soccer IFK Mariehamn – Lahti Channel 70
17:30 Soccer Stade Malien – Étoile Sahel Channel 71
17:45 Prva liga Olimpija Ljubljana – NK Celje Channel 72
18:00 IT Serie A Juventus – Udinese Channel 3
18:00 NHRA NHRA Drag Racing Series Channel 73
18:00 Soccer FC Copenhagen – AGF Aarhus Channel 74
18:00 Soccer Guimaraes – Belenenses Channel 75
18:00 Soccer Jerv – Fredrikstad Channel 76
18:00 Soccer Legia Warsaw – Korona Kielce Channel 77
18:00 Soccer Standard Liege – KV Oostende Channel 78
18:00 Tippeligaen Haugesund – Bodo/Glimt Channel 79
18:00 Tippeligaen Sarpsborg 08 – Aalesund Channel 80
18:00 Tippeligaen Stromsgodset – Start Channel 5

18:30 La Liga Athletic Bilbao – Barcelona Channel 2
18:30 Soccer Bursaspor – Gaziantepspor Channel 6
18:30 Soccer Eskisehirspor – Sivasspor Channel 7
18:30 Soccer Mirandes – Zaragoza Channel 8
18:30 Soccer R. Oviedo – Lugo Channel 9
18:30 Soccer Viktoria Plzen – Sigma Olomouc Channel 10
19:00 Golf Wyndham Championship Channel 60
19:00 NFL Green Bay Packers vs Pittsburgh Steelers Channel 11
19:00 Soccer Al-Hilal Omdurman – Mazembe Channel 12
19:00 Soccer Crvena Zvezda – Javor Channel 13
19:00 Soccer Krasnodar – Mordovia Saransk Channel 14
19:00 Soccer SCR Altach – FC Trenkwalder Admira Channel 15
19:00 Soccer Slaven Belupo – NK Zagreb Channel 16
19:00 Soccer U.N.A.M.- Pumas – Dorados de Sinaloa Channel 17
19:00 Tennis Djokovic N. (Srb) – Federer R. (Sui) Channel 61
19:05 MLB Cleveland Indians vs New York Yankees Channel 25
19:08 MLB Texas Rangers vs Detroit Tigers Channel 26
19:10 MLB Arizona Diamondbacks vs Cincinnati Reds Channel 27
19:10 MLB Philadelphia Phillies vs Miami Marlins Channel 28
19:15 Hockey Netherlands – England – Channel 18
19:15 Soccer Sparta Prague – Dukla Prague Channel 19

19:30 Basketball Mali – Egypt Channel 20
19:30 Hockey Klagenfurt – Red Bull Munchen Channel 21
19:35 MLB Kansas City Royals vs Boston Red Sox Channel 29
19:35 MLB Milwaukee Brewers vs Washington Nationals Channel 30
19:35 MLB Minnesota Twins vs Baltimore Orioles Channel 31
20:00 Racing Indy Grand Prix Pocono Channel 59
20:00 Soccer FC Astra Giurgiu – CSMS Iasi Channel 22
20:00 Soccer KV Kortrijk – Gent Channel 23
20:00 Soccer San Marcos de Arica – Universidad de Chile Channel 24
20:00 Tippeligaen Rosenborg – Mjondalen Channel 39
20:10 MLB Los Angeles Dodgers vs Houston Astros Channel 32
20:10 Soccer Crucero del Norte – Nueva Chicago Channel 40
20:15 Soccer Arouca – Benfica Channel 41
20:20 MLB Atlanta Braves vs Chicago Cubs Channel 33
20:30 La Liga Gijon – Real Madrid Channel 2
20:30 Soccer Almeria – Leganes Channel 42
20:30 Soccer Esbjerg – Midtjylland Channel 43
20:30 Soccer Gimnastic – Albacete Channel 44
20:30 Soccer Numancia – Tenerife Channel 45
20:30 Soccer Ponferradina – Elche Channel 46
20:30 Soccer Sfaxien – Zamalek Channel 47
20:45 IT Serie A Directa Gol Channel 48
20:45 IT Serie A Empoli – Chievo Channel 49
20:45 IT Serie A Fiorentina – AC Milan Channel 3
20:45 IT Serie A Frosinone – Torino Channel 50
20:45 IT Serie A Inter – Atalanta Channel 51
20:45 IT Serie A Palermo – Genoa Channel 52
20:45 IT Serie A Sampdoria – Carpi Channel 53
20:45 IT Serie A Sassuolo – Napoli Channel 54
20:45 Soccer Antalyaspor – Genclerbirligi Channel 55
20:45 Soccer Rizespor – Fenerbahce Channel 56
21:00 Golf U.S. Amateur Championship Channel 58
21:00 Golf Wyndham Championship Channel 60
21:00 Ligue 1 Marseille – Troyes Channel 63
21:00 Soccer Atletico Huracan – Lanus Channel 64
21:00 Soccer Corinthians – Cruzeiro Channel 65
21:00 Soccer Flamengo RJ – Sao Paulo Channel 66
21:00 Soccer Hajduk Split – NK Osijek Channel 67
21:00 Soccer Internacional – Atletico-PR Channel 68
21:00 Soccer Joinville – Fluminense Channel 69
21:00 Soccer Los Angeles Galaxy – New York City Channel 70
21:00 Soccer Rosario Central – Belgrano Channel 71
21:00 Tennis Williams S. (Usa) – Halep S. (Rou) Channel 62

21:30 Hockey Ireland – Germany Channel 72
21:30 Soccer Moghreb T̩touan РSmouha Channel 73
21:35 MLB Toronto Blue Jays vs Los Angeles Angels Channel 34
22:00 Basketball Nigeria – Tunisia Channel 74
22:00 CFL Toronto Argonauts – Ottawa Redblacks Channel 75
22:00 La Liga Levante – Celta Vigo Channel 76
22:00 Soccer FC Edmonton – Fort Lauderdale Strikers Channel 77
22:00 WNBA Washington Mystics W – Chicago Sky W Channel 78
22:05 MLB Tampa Bay Rays vs Oakland Athletics Channel 35
22:10 MLB Chicago White Sox vs Seattle Mariners Channel 36
22:10 MLB New York Mets vs Colorado Rockies Channel 37
22:10 MLB St. Louis Cardinals vs San Diego Padres Channel 38
22:20 Soccer CA Tigre – Union de Santa Fe Channel 79
22:30 La Liga Real Betis – Villarreal Channel 80
22:30 Soccer Colo Colo – Deportes Iquique Channel 5
22:30 WNBA San Antonio Silver Stars W – Los Angeles Sparks W Channel 6
23:00 Arena Football Philadelphia Soul – Jacksonville Sharks Channel 7
23:00 Golf Boeing Classic Channel 57
23:15 Soccer Boca Juniors – Godoy Cruz Channel 8

23:30 Soccer Atletico-MG – Palmeiras Channel 9
00:00 Soccer Puebla – Pachuca Channel 10
00:00 UFC UFC Fight Night 74: Early Prelims Channel 1
00:00 WNBA Connecticut Sun W – Atlanta Dream W Channel 11
00:00 WNBA Indiana Fever W – New York Liberty W Channel 12
00:00 WNBA Phoenix Mercury W – Minnesota Lynx W Channel 13
01:00 Golf LPGA Canadian Pacific Women’s Open Channel 60
01:00 Soccer CD Universidad Catolica – Universidad de Concepcion Channel 14
01:00 UFC UFC Fight Night 74: Preliminaries Channel 1
01:00 WWE WWE SummerSlam 2015 Channel 2
02:00 NFL Dallas Cowboys vs San Francisco 49ers Channel 15
02:00 NFL St. Louis Rams vs Tennessee Titans Channel 16
02:08 MLB San Francisco Giants vs Pittsburgh Pirates Channel 39

02:30 Soccer Estudiantes LP – River Plate Channel 17
03:00 UFC UFC Fight Night 74: Holloway vs. Oliveira Channel 18

03:30 IAAF IAAF World Championships Beijing 2015 Channel 19
11:00 Rugby Melbourne Storm – Newcastle Knights – Channel 20


Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh